Kişisel sanal sergi formatında sanat severlerle buluşacak olan 30x30 cilt 2’nin amacı; tıpkı 30x30 cilt 1’de olduğu gibi cep telefonu ve sosyal medya kullanan insanları hedef alarak insanlara fotoğrafı doğru çekmeyi, kadrajlamayı, kompozisyonu, çeşitli grafik etkiler oluşturmayı, bu sayede kendi çektikleri fotoğraflara da farklı bir gözle bakmalarını sağlamayı, kullanılan filtreleri fotoğrafı bozmadan uygun bir şekilde nasıl kullanmaları gerektiğini ve görsel okuryazarlık algılarının gelişmesini sağlamaktır.

Bugün kameralı cep telefonları yüzlerce mega piksel kalitesine ulaşmıştır. Bunun yanında gerek optik görüntü sabitleme gerek dijital görüntü sabitleme gereksese de ikisini birden kullanıcısına sunmaktadır. Sanatçı da buradan yola çıkarak 30x30 cilt 1’de olduğu gibi Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Joan Miro, Max Beckmann, Frida Kahlo, Edouard Manet, Henri Matisse, Paul Cezanne, Caravaggio ve daha nice usta isimlerin eserlerinden etkilenerek hazırlanan filtreler sayesinde kullanıcıların fotoğraflarını oluşturabildiklerini belirtmektedir. Bunun yanında bazı filtreleri birlikte kullanarak yeni deneme yapma imkanlarına da dikkat çekmektedir. Bu anlamda teknoloji sayesinde insanların sanatla bir şekilde iç içe olduklarından bahsetmektedir.

Sanatçı, herkesin içinde yaratıcılığın bulunduğunu ve bu yaratıcılığın bir şekilde ortaya çıkması için de destek olunması gerektiğini belirtmekte ve bu desteği 30x30 cilt 1 ile vermiş olup, 30x30 cilt 2 ile devam ettirmek istemektedir. Düzenlediği bu serginin “online” ve “sanal” olmasını da belli bir bölgeye bağlı kalmadan daha fazla sayıda kitleye ulaşması adına önemli bulmaktadır.